1. Msze św. w tym tygodniu: poniedziałek w Karsiborze o godz. 17.00  środa w Golcach  o godz. 17. 00  piątek w Karsiborze o godz. 17.00   w sobotę  w  Karsiborze o godz. 14.00 (chrzest) i w niedzielę o godz. 9.00 w Laskach Wałeckich
  2. W przyszłą niedzielę (21 lipca) msza w Golcach odwołana (rezerwacja świetlicy, zapraszam wiernych na msze świętą do pozostałych naszych świątyń.
  3. Kancelaria parafialna czynna w czwartek o 18.00 – 19.00.
  4. 1 sierpnia 2024 r. już po raz czterdziesty drugi wyruszy na pielgrzymi szlak Piesza Pielgrzymka Koszalińsko – Kołobrzeska. W tym roku pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” pragniemy rozważać w naszych rekolekcjach w drodze, temat bycia w Kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Tych, którzy jeszcze nigdy na pieszej pielgrzymce nie byli, ale też tych, którzy pielgrzymowali w ubiegłych latach. Będzie to okazja do spotkania w codziennej modlitwie i Eucharystii, do zjednoczenia pod wspólnym dachem i przy jednym stole, ale też niewątpliwa okazja do wspomnień, świadectw i być może odnowienia relacji zawiązanych wiele lat temu. Wszelkie informacje i zapisy na stronie pielgrzymkikoszalin.pl i na profilu pielgrzymki na FB www.facebook.com/pieszakoszalinska.
  5. Za dwa tygodnie w niedzielę (28 lipca) z racji wspomnienia św. Krzysztofa po wszystkich mszach odbędzie się poświęcenie i pobłogosławienie pojazdów oraz kierowców. Ofiary złożone przy poświęceniu przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy. (przy poświęceniu otrzymamy breloczek z wizerunkiem św. Krzysztofa bądź zapach do samochodu)
  6. Rudki: w minionym tygodniu do parafii dostarczono zamówione tabernakulum., To szczególny znak Bożej obecności zajmujący centralne miejsce w każdej świątyni. W dniu wczorajszym na uroczystej mszy z udziałem pielgrzymów  to nowe miejsce przechowywania Pana Jezusa  zostało pobłogosławione i  poświęcone. Jak już informowałem owe tabernakulum zostało wykonane na specjalne zamówienie gdyż musieliśmy je umieścić w miejsce poprzedniego stąd też jego koszt wyniósł 11 650 zł. Faktura już została opłacona. W minionym tygodniu na ten cel wpłacono indywidualnie i na konto 1423 zł. (w tym anonimowi ofiarodawcy – 523 zł, oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Rudczanki” – 200 zł).  Składam wszystkim ofiarodawcom wielkie Bóg zapłać za ten dar serca. Od początku zbiórki  wpłacono 5550 zł., do spłaty pozostało nam  6100 zł.
  7. Dziękuję wyznaczonym rodzinom za posprzątanie naszych świątyń. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego. Witam przybyłych gości – i życzę wszystkim miłego wypoczynku.