1. W światowym Dniu Dziadków i Osób starszych naszą modlitwą ogarniamy dziś wszystkich seniorów, naszych żyjących dziadków i babcie. Pamiętamy także o wszystkich podróżujących i kierowcach. Po mszy poświecenie pojazdów. Ofiary złożone przy okazji poświęcenia przeznaczamy dla naszych polskich misjonarzy – fundację MIVA POLSKA.
  2. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień. Tradycyjnie jak każdego roku ten miesiąc w Polsce jest przeżywany jako miesiąc trzeźwości. By nie zatracić wyjątkowości tego okresu Kościół w Polsce wzywa wiernych, abyśmy podejmowali modlitwę w intencji osób uzależnionych.
  3. Tradycyjnie 1 sierpnia (czwartek) ze Skrzatusza wyruszy 43 Diecezjalna Pielgrzymka do Częstochowy. Pielgrzymka Koszalińsko-Kołobrzeska to ogromna grupa osób, które przez minione lata doświadczyła cudu rekolekcji w drodze. Wszystkich Pielgrzymów polecamy opiece naszej Skrzatuskiej Pani.
  4. Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca. W miesiącu sierpniu modlimy się : „O trzeźwość w naszym narodzie
  5. Msze św. w tym tygodniu:, środa w Golcach o godz. 17.00; w czwartek w Dębołęce  o godz. 17.00 ; piątek w  Karsiborze o godz. 17.00 i  w sobotę w Rudkach o godz. 9.00  oraz w Laskach Wałeckich  o godz. 17.00 /msza niedzielna/
  6. W najbliższy czwartek w Dębołęce o godz. 17.00 z racji I czwartku miesiąca msza powołaniowa o Najwyższym Kapłanie. Zapraszam na modlitwę „grupę powołaniową” i wszystkich, którym bliski jest temat powołań. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Litania do Chrystusa Najwyższego Kapłana
  7. W najbliższą sobotę z racji pierwszej soboty od godziny 10.00 odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną.
  8. Spotkanie wszystkich członków Caritas i wolontariuszy we wtorek na świetlicy w Dębołęce o godz. 17.00
  9. 10 sierpnia (sobota) o godz. 18.00 w Rudkach będziemy przeżywać Odpust Parafialny ku czci św. Wawrzyńca. Zapraszam już dziś wszystkich parafian i miłych gości na uroczystą mszę świętą, której przewodniczyć będzie i słowo odpustowe wygłosi Ks. Marian Kraszewski – kapłan naszej Diecezji. Po mszy będziemy mogli nabyć słodkości przygotowane przez nasze gospodynie (dochód z ciast przeznaczamy na nowo zakupione tabernakulum – brakuje nam wciąż 5000 zł)
  10. Z kolei 17 sierpnia w kościele filialnym w Dębołęce również będziemy świętować odpust – po mszy która zostanie odprawiona o godz. 14.00 na boisku organizatorzy wspólnie z Caritas Parafialną przygotowują poczęstunek i loterię z ciekawymi nagrodami. Wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli nas materialnie w tej organizacji serdecznie dziękuję.
  11. Po mszy do nabycie nowy nr Gościa Niedzielnego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i posprzątanie świątyni i przyozdobienie kwiatami (Rudki: dziękuję za skoszenie trawy przy kościele)