O słowiańskim osadnictwie w miejs­cu dzisiejszego Karsiboru świadczy wczesnośredniowieczne grodzisko pierścieniowate w pobliżu zabudo­wań podworskich. Ciągłość osadnicza musiała być jednak przerwana ponieważ w źródłach średniowiecz­nych Karsibór nie występuje. Pierwsza źródłowa wzmianka o wsi pocho­dzi z 1565 r. Została ona założona przez Golców z Kłębowca, zapewne niewiele wcześniej przed tą datą, i należała do nich aż do 1832 r. Wydaje się że wraz z wsią mógł powstać jeszcze w XVI w. pierwszy kosciół, brak jednak na to dowodów.

Duchowni protestanccy w Karsiborze notowani są od 1629 r.(informacja niepewna). Przed 1666 r. pastorem był Daniel Bathenius. Przed II wojną światową był w kościele dzwon z 1737 r. z inskrypcją podającą m.in pastora Johanna Scheiflera, Golcow i ludwisarza Johanna Meyera z Kołobrzegu. Ze względów ekonomicznych w 1817 r  Karsibór przyłączono do gminy ewangelickiej w Golcach.

Karsibór (kościół stary), postawiono na miejscu starszego w 1819 r. (data na chorągiewce na dachu), z inicjatyw Golców. W XIX w. wymieniono niektóre okna (w ścianie pd.). Przy końcu XIX – pocz.XX w. rozebrano ścianę zachodnią i wymurowano nową, wyłącznie z cegły, wstawiając nowe drzwi i okna. Wówczas też zapewne wydzielono ściankami kruchtę pod emporą organową.Zachowany zabytkowy ołtarz. Pod nadzorem  konserwatorskim nr rej. A-757 z 12.08.1961 r., pośw. 8.09.1945. Obecnie kościół wyłączony z użytku.

Karsibór (kościół nowy), pw. Narodzenia NMP, wybudowany w 1987 r., pośw. 4.11.1990.