1. Dziś I-sza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc sierpień: „O trzeźwość w naszym narodzie
  2. W najbliższy sobotę 10 sierpnia przypada liturgiczne Święto św. Wawrzyńca patrona naszej Parafii. Suma odpustowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Rudkach o godz. 18.00 . To święto całej parafii – dlatego by stworzyć Wspólnotę bardzo serdecznie zapraszam do udziału we mszy ku czci św. Wawrzyńca wszystkich parafian i miłych gości, którzy tego dnia przebywać będą na terenie naszej Parafii. Mszy przewodniczyć będzie Marian Kraszewski  – on także wygłosi kazanie odpustowe . Po mszy – wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do św. Wawrzyńca i procesja wokół kościoła. Po mszy będzie możliwość nabyć ciasta przygotowane przez nasze parafianki. Uzyskany dochód przeznaczamy na spłatę nowo zakupionego tabernakulum. (uprzejmie proszę o skoszenie trawy przy kościele, osoby sprzątające kościół w tym tygodniu proszę o kontakt w sprawie dekoracji kościoła na Odpust)
  3. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek w   Rudkach o godz. 17.00 (Święto Przemienienia Pańskiego);  czwartek o godz. 17.00 w   Dębołęce; w piątek  o godz. 17.00 w Karsiborze i w   Rudkach (SUMA ODPUSTOWA) o godz. 18.00 ; w sobotę w Karsiborze o godz. 13.00 (chrzest). W  Laskach Wałeckich z powodu Odpustu w Rudkach nie będzie mszy niedzielnej w sobotę – zapraszam mieszkańców w niedzielę do Dębołęki.
  4. Kancelaria Parafialna czynna w czwartek od 18.00 – 19.00.
  5. Komunikat Biskupa Koszalińsko Kołobrzeskiego Zbigniewa Zielińskiego zapraszający wiernych na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin w dniu 15 sierpnia do Koszalina do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwną na Górze Chełmskiej. (Komunikat na  stronie parafialnej)
  6. Po dłuższej przerwie Caritas Parafii pragnie ponownie zorganizować „Parafiadę” – dzień wspólnej integracji i świętowania. Początkowo miał być to dzień połączony z odpustem w kościele filialnym w Dębołęce – jednak z powodu organizacji w tych dniach w Dębołęce „Wekendu Otwartych Winnic Pomorza Zachodniego” podjęliśmy wspólnie z sołectwem i przedstawicielami Caritas decyzję o zmianie terminu na dzień 21 września. Wydarzenie to nazwaliśmy terminem : PARAFIADA – ZIEMNIAK 2024. Przewidujemy wiele atrakcji min. ciekawe nagrody w „cegiełce szczęścia” , zabawa i stoiska z kulinariami. Pragniemy zorganizować także konkurs „śpiewać każdy może” i już teraz zachęcamy chętnych, którzy indywidualnie bądź zespołowo pragną zaprezentować swój talent o zgłaszanie chęci udziału do końca sierpnia. Zgłoszenia kierować do ks. proboszcza (na parafię)  lub do Justyny Monickiej (Dębołęka)  oraz przedstawicielom Caritas z poszczególnych miejscowości.
  7. Dziękuję za ofiary (przy poświęceniu samochodów zebrano 585 zł i 2 ero) i  posprzątanie świątyń naszych świątyń . Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego .
  8. Rudki: Bóg zapłać za wpłaty na tabernakulum w tym tygodniu wpłacono 850 zł od początku zebraliśmy kwotę: 7500 zł.