W najbliższą  niedzielę 06.10 z powodu odwołania rezerwacji świetlicy msza o godz. 8.30 jednak będzie odprawiona !

ZAPROSZENIE NA PARAFIADĘ – ZIEMNIAK 2024 – pomagamy powodzianom!!!

Organizatorzy – Parafialny Oddział Caritas –   serdecznie dziękuje wszystkim parafianom, miłym gościom, którzy odwiedzili nas na naszym święcie Ziemniaka i Parafiady!  Słowa podziekowanie kierujemy do Gminy Wałcz, Sołectw i mieszkańców Dębołęka, Kłosowa i Boguszyna, Bóg zapłać licznym sponsorom i wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do organizacji tego święta. Z uzyskanego dochodu na pomoc dotkniętym klęską powodzi przekazaliśmy 4000 zł.

Standardy ochrony małoletnich w Kościele w Polsce – na naszej stronie pojawiła się nowa zakładka „ochrona małoletnich”

Od kilkunastu lat Kościół w Polsce pracuje nad tworzeniem bezpiecznej przestrzeni dla naszych najmłodszych, aby chronić ich przed jakąkolwiek krzywdą. W tym roku działania te zostały wzmocnione ustawą państwową tzw. Ustawą Kamilka. Jako wspólnota parafialna włączamy się w powstający system ochrony, który opiera się na:- dokumentacji opublikowanej na naszej stronie internetowej i obecnej do wglądu w naszej kancelarii parafialnej, a także w gablotach przed kościołem (skrót standardów) gdzie opisane są szczegółowe zasady ochrony dzieci i młodzieży. Jako tzw. osoba zaufana powołana została pani Anita Kuźmińska. Nieprzestrzeganie standardów ochrony małoletnich można jej zgłaszać pocztą elektroniczną na adres a.kuzminska@onet.pl lub poprzez tradycyjny list pozostawiony w skrzynce pocztowej obok wejścia do domu parafialnego..

INICJATYWA „TAK DLA RELIGII W SZKOLE”

Z inicjatywy czterech tygodników katolickich: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy i Przewodnika Katolickiego, ruszyła wspólna akcja „TAK dla religii w szkole”. Inicjatywa ta wpisuje się w szereg akcji podejmowanych przez Kościół, katechetów oraz rodziców, mających na celu wyrażenie stanowczego sprzeciwu wobec krzywdzących i niesprawiedliwych działań Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczących szkolnych lekcji religii. Zachęcam Rodziców i wszystkie osoby, którym leży na sercu wychowanie dzieci i młodzieży w duchu wartości chrześcijańskich, o przyłączenie się do akcji i podpisanie protestu skierowanego do Minister Edukacji.

Bp Wojciech Osial

Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP