1. Stajemy dziś w duchowej łączności z Pielgrzymami i Pasterzami naszej Metropolii, którzy przybyli dziś do Skrzatusza, aby u stóp Matki Bożej Bolesnej, Matki Zranionej Miłości i Naszej Nadziei, wypraszać za Jej wstawiennictwem wszelkie łaski i opiekę dla nas, naszych rodzin, naszej Parafii i Diecezji oraz dla całej Wspólnoty Kościoła Powszechnego.
  2. W tym tygodniu w środę 18 września wypada wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. Dzień wcześniej we wtorek (17.09) zapraszam do kościoła parafialnego na mszę świętą – na godz. 17.00, zwłaszcza nowych kandydatów do bierzmowania oraz starszych, którzy pragną rozpocząć taką formację. Po mszy będzie można zabrać deklarację zgłoszeniową celem zapisania się (to ostateczny termin) na mszy mile widziani rodzice kandydatów do bierzmowania.
  3. Również we wtorek w świetlicy w Dębołęce o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne przed Parafiadą dla członków Parafialnej Caritas.
  4. Msze św. w tym tygodniu: we wtorek w Rudkach o godz. 17.00,  sroda w Golcach o godz. 17.00 ; w czwartek  w Dębołęce o godz. o 17.00;   w Karsiborze tylko spotkanie z rodzicami dzieci komunijnymi o godz. 18.00 (bez mszy) w sobotę  z powodu PARAFIADY nie będzie mszy w Laskach Wałeckich /zapraszam mieszkańców do kościoła w Dębołęce w niedzielę na godz. 11.30/
  5. Spotkania z rodzicami dzieci komunijnych (dla rodziców z obu naszych szkół): 20 września (piątek) w  o godz. 18.00 w kościele w
  6. Kancelaria parafialna czynna w czwartek 18.00 – 19.00
  7. ZAPROSZENIE NA PARAFIADE – ZIEMNIAK 2024: Dębołęka –  21 września 15.00 boisko wiejskie za remizą. Propozycja dla mężczyzn i młodzieży męskiej – z naszych miejscowości   — turniej w siatkę o PUCHAR PROBOSZCZA „z plusem” (czekamy na chętne drużyny)
  8. Dębołęka: kilkanaście  dni temu wiatr ponownie zerwał cześć obicia wieży kościoła trzeba więc ponownie zamówić specjalny pojazd z drabiną w ubiegłym roku Koszt  za wynajęcie pojazdu wyniósł: 670 zł.
  9. Dziękuję za wszelkie ofiary , modlitwę i posprzątanie naszych świątyń. Proszę o przygotowanie świątyń na następny tydzień wyznaczonych parafian.
  10. Za tydzień po mszach będzie można złożyć swoją dobrowolną ofiarę do puszek na Kształcenie w naszej Diecezji i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  11. Po mszy do nabycia nowy numer nr Gościa Niedzielnego