1. Wczoraj cieszyliśmy się wspólną zabawą PARAFIADĄ ZIEMNIAK 2024  wydarzeniem integrującym naszą społeczność lokalną i miłych gośc. którzy nas odwiedzili.  Po przerwie spowodowanej pandemią Caritas Parafialna podjęła decyzję o organizacji tej imprezy i to była bardzo dobra decyzja, która ponownie stworzyła (tym razem w Dębołęce) doskonałą okazję na odpoczynek, zabawę i wspólną integrację. Przyświecał nam też ważny charytatywny cel, który w tych i kolejnych dniach, tygodniach w całej Polsce jest jeden: pomoc dotkniętym tragedią powodzi.  W tym miejscu jeszcze raz składam serdecznie podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego świętowania. Słowa wdzięczności kieruję do członków Parafialnej Caritas i wolontariuszy. Dziękuję Gminie Wałcz, Sołectwu Dębołęka i Kłosowa a także  mieszkańcom zwłaszcza Dębołęki, Kłosowa czy Boguszyna. Wielkie Bóg zapłać dla licznych sponsorów.
  2. Spotkanie dotyczące rozliczenie PARAFIADY we wtorek 24 .09. godz. 18,00  w Dębołęce. Zapraszam wszystkich członków Caritas.
  3. Msze św. w tym tygodniu: wtorek w Rudkach o 17.00;  środa nie ma mszy;  czwartek Dębołęka  o godz. 17.00;  piątek w Karsiborze o godz. o 17.00  w sobotę w Rudkach o godz. 16.00 (msza ślubna) i w  Laskach Wałeckich o 17.00 (msza niedzielna)
  4. Kancelaria parafialna czynna czwartek od 18.00 – 19.00.
  5. W piątek w Karsiborze msza w intencji Szkolnego Koła Caritas z Karsiboru. Bardzo dziękuję p. Katechetce Karolinie (opiekunce SKC) oraz wszystkim wolontariuszom z tego Koła za włączenie się w bezinteresowną pomoc dla powodzian.
  6. Wszyscy jesteśmy dotknięci tragedią tego co się stało na południowo-zachodniej część Polski. W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego KEP, który mocno prosi o modlitwę w intencji poszkodowanych i niosących im pomoc, a także w łączności z wszystkimi Diecezjami i Parafiami w Polsce dziś po mszy możemy złożyć dobrowolną ofiarę do puszek Caritas na dotkniętych klęską powodzi. Zebrane środki zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.
  7. Karsibór: rozpoczęły się prace w kościele (wymiana okien). Słowa podziękowania kieruję do p. Strutyńskiego za pomoc przy tych pracach.
  8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i dar modlitwy oraz za posprzątanie naszych świątyń i przyozdobienie kwiatami. Po mszy do nabycia nowy numer nr Gościa Niedzielnego .