1. Dziś obchodzimy kolejny XXIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia ”. Tradycyjnie w ramach tego dnia we wszystkich kościołach i w miejscach publicznych Polski dokonuje się zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po mszy u naszej młodzieży do specjalnych puszek możemy złożyć swój dar jako wsparcie Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – czyli tym samym włączyć się w budowę tego żywego pomnika, który Polacy od 24 lat budują św. Janowi Pawłowi II.
  2. Jutro 14 października Dzień Edukacji Narodowej – w Golcach 16 .10. (środę) odprawię mszę świętą w intencji wszystkich nauczycieli i pracowników naszych obu Szkół (SP Karsibór i SP Dębołęka). Zapraszam na tę msze do Golc (do świetlicy) chętnych czynnych nauczycieli oraz nauczycieli oraz emerytów.
  3. We wtorek 15.10 przypada „dzień dziecka utraconego” – zwłaszcza na modlitwie różańcowej będziemy tego dnia modlić się za rodziców, którym tak trudno jest pogodzić się ze śmiercią swoich zwłaszcza nienarodzonych dzieci.
  4. W czwartek z kolei wspominamy św. Łukasza, Ewangelistę – to także patronalne święto Służby Zdrowia. Na mszy i różańcu w Dębołęce będziemy modlić się za wszystkich lekarzy, pielęgniarki , sanitariuszy – za tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
  5. Msze św. w tym tygodniu: wtorek w Rudkach o 17.00; środa w Golcach o 17.00 w czwartek – Dębołęce o godz. 17.00 ; w piątek w Karsiborze o 17.00; w sobotę:  w Rudkach o 17.00 (msza jubileuszowa) i w  Laskach Wałeckich o godz. 17.00 (msza niedzielna).
  6. Nabożeństwa różańcowe w Rudkach i Golcach po mszy o godz. 30 w Dębołęce i Karsiborze – o godz. 16.30 (zapraszamy na tę modlitwę różańcową zwłaszcza dzieci).
  7. Zbliża się miesiąc listopad – to czas wyjątkowej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. W kościołach są wyłożone kartki wypominkowe.
  8. Przyszła niedziela – rozpoczyna TYDZIEŃ MISYJNY w kościele. Ofiary złożone na tace w całości przeznaczone są na cele misyjne.
  9. Karsibór: Trwają prace związane z wymianą okien w kościele. Definitywnie zostało wykończone już jedno okno. Nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć o całkowitych kosztach wymiany tych 10 okien. Dziękuje za wszelkie ofiary złożone zwłaszcza w minionym tygodniu.
  10. Rudki: w minionym tygodniu pracownicy Firmy „Rduch” wymienili i zamontowali nowe nagłośnienie. Jest to już nagłośnienie w pełni profesjonalne z dodatkowymi wejściami, mikrofonami i głośnikami na zewnątrz. Koszt sprzętu i wymiany 40 283 zł. Do tej pory na ten cel zebraliśmy kwotę 33 180 zł. Gdy tylko uda mi się pożyczyć brakującą kwotę (7 103 zł) wykonam przelew. Dziękując za dotychczasowe wpłaty, nieśmiało zwracam się zwłaszcza do rodzin, które nas jeszcze w tym roku nie wsparły materialnie.
  11. Po mszy do nabycia nowy numer nr Gościa Niedzielnego i Gość Extra Nr 10 (14 zł) . Bóg zapłać za posprzątanie świątyń i dekorację z racji Dnia Papieskiego.