1. Rozpoczął się czas wakacji. W tym okresie, msze święte w dni powszednie nie zawsze będą odprawiane w kościołach w takie dni tak jak w ciągu roku. W czasie wakacji nie zapominajmy o obowiązkach religijnych, z zwłaszcza o osobistej modlitwie i niedzielnej mszy.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek : Narodzenie Jana Chrzciciela; w piątek: św. Ireneusza Biskupa i Męczennika; w sobotę: świętych Apostołów Piotra i Pawła. Z  tej racji swoje imieniny w tym tygodniu przeżywać będą noszący imiona: Jana, Ireneusza, Piotra i Pawła – wśród nich jest nasz Bp senior Paweł Cieślik – wszystkim solenizantom życzę wielu łask i wstawiennictwa swoich patronów.
  3. Liturgia mszy w tym tygodniu: wtorek w Rudkach o godz. 17.00; środa w Golcach o 17.00, czwartek : Dębołęka o godz. 17.00; piątek w Karsiborze o godz.17.00 (po mszach wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa) . Msza w Laskach Wałeckich w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.
  4. W przyszłą niedzielę msza w Golcach odwołana (rezerwacja świetlicy)
  5. Kancelaria parafialna czwartek 18.00 – 19.00.
  6. We wtorek o godz.17.00 do kościele parafialnym msza w intencji wszystkich członków naszej Parafialnej Caritas – po mszy spotkanie na plebani. Serdecznie zapraszam wszystkich przedstawicieli Caritas.
  7. Golce: ponieważ pozostał nam już niespełna tydzień do złożenia stosownych dokumentów do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w celu ostatecznego zatwierdzenia i podpisania umowy na dofinansowanie kontynuacji prac remontu kościoła w Golcach, jesteśmy zmuszeni zmienić kosztorysy i przedstawić nowy zakres prac pomniejszony o kwoty które wnioskowaliśmy do Urzędu Marszałkowskiego, WKZ – czy tzw. „Polski Ład”. W tym miejscu dziękuję za comiesięczne ofiary składane na remont (min. na nasz „wkład własny” i inne opłaty)
  8. Rudki: Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół parafialny: w minionym tygodniu na zakup nowego tabernakulum złożono ofiary w kwocie:  1170 zł, od początku zbiórki  : 2620 zł. Dziękuję także za ofiary na nagłośnienie (na ten cel zebraliśmy już 24180 zł)
  9. Bóg zapłać: za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na KUL i kształcenie w Diecezji
  10. Dziękuje wyznaczonym rodzinom za posprzątanie świątyń. Po mszy do nabycia Gość Niedzielny