1. Msze święte w tym tygodniu: poniedziałek: Karsibór 17.00 (msza pogrzebowa); środa: Golce o godz.17.00; czwartek: Dębołęka godz. 17.00 ;; piątek: Karsibór godz. 17.00; sobota w Dębołęce godz. 16.00 i w  Laskach Wałeckich – godz. 17.00 (msza niedzielna)
  2. W czwartek 25 lipca w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżnych. To dzień imienin Biskupa Krzysztofa Zadarko – solenizanta polecać będziemy w naszych modlitwach.
  3. Za tydzień po mszach poświecę i pobłogosławię pojazdy mechaniczne jak również wszystkich kierowców. Kierowcy w prezencie otrzymają pamiątkowy breloczek z wizerunkiem św. Krzysztofa lub zapach do samochodu.  Jak co roku ofiary złożone przy okazji poświęcenia przeznaczone są na pojazdy dla polskich misjonarzy, pracujących na różnych kontynentach.
  4. Również w najbliższą niedzielę z racji bliskiego liturgicznego wspomnienia św. Joachima i Anny – rodziców NMP (które przypada w piątek) i zarazem Światowego Dnia Dziadków ustanowionego przez papieża Franciszka – naszą modlitwą pragniemy objąć wszystkie osoby starsze, naszych dziadków i czcigodnych seniorów . Zapraszam za tydzień bardzo serdecznie wszystkich seniorów, rodziny z naszymi babciami i dziadkami, Na mszach  dla dostojnych seniorów przewidziana jest specjalna modlitwa i  błogosławieństwo.
  5. Pragnę poinformować że zbliża się liturgiczne wspomnienie św. Wawrzyńca – patrona całej naszej Parafii. Z wyprzedzeniem informuję, że Suma Odpustowa zostanie odprawiona 10 sierpnia (sobota) o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie i wygłosi okolicznościowe słowo Ks. Marian Kraszewski kapłan naszej Diecezji pomagając duszpastersko w Parafii św. Rafała Kalinowskiego w Pile. Już teraz wszystkich parafian do udziału w tych uroczystościach serdecznie zapraszam.
  6. Niebawem także Odpust w kościele filialnym w Dębołęce: msza zostanie odprawiona 17 sierpnia o godz. 14.00
  7. Rudki: W minionym tygodniu na ten cel wpłacono indywidualnie i na konto 1100 zł. Składam wszystkim ofiarodawcom wielkie Bóg zapłać za ten dar serca. Od początku zbiórki wpłacono 6650 zł., do spłaty pozostało nam jeszcze  5000 zł.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszych świątyń.
  9. Rudki: jest nowy grafik sprzątania świątyni.
  10. Dziękuję rodzinom, które sprzątały świątynie. (Karsibór : za skoszenie trawy przy kościele) Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego .