1. W dniu wczorajszym przeżywaliśmy Odpust ku czci naszego Patrona św. Wawrzyńca, modliliśmy się w intencji całej naszej Parafii. W tym miejscu jeszcze raz składam serdecznie podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tych uroczystości. Dziękuję za  obecność tych parafian, którzy znaleźli czas na wspólne świętowanie, również z kościołów filialnych.  Ucieszyła mnie obecność także gości  z poza parafii. W sposób szczególny kieruję słowa wdzięczności do  naszych gospodyń, które upiekły ciasta. Uzyskany dochód przeznaczamy na spłatę zaciągniętej pożyczki na nowo zakupione tabernakulum do kościoła parafialnego (zebraliśmy 940 zł).
  2. W środę przypada święto św. Maksymiliana Kolbego – patrona Diecezji.
  3. W czwartek (15 sierpnia) przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – jedno z najważniejszych Maryjnych Świąt w roku liturgicznym Jest to zarazem rocznica Bitwy Warszawskiej oraz święto Wojska Polskiego. Porządek mszy św. jak w niedzielę: Po mszach poświęcenie owoców i ziół. Ofiary  złożone tego dnia na tace jako tzw. Catedraticum w całości są przeznaczone na utrzymanie katedry w Koszalinie.
  4. Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński udzielił wszystkim wiernym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 16 sierpnia 2024 r. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.
  5. W najbliższą sobote przypada liturgiczne wspomnienie patrona kościoła filialnego w Dębołęce – św. Rocha. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę o  11.30. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu – litania do św. Rocha i procesja wokół kościoła. Zapraszam wszystkich mieszkańców Dębołęki, Kłosowa, Boguszyna i tych którzy związani są z tą świątynią na wspólną modlitwę ku czci św. Rocha.
  6. 15 sierpnia – w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie odbędzie się tradycyjna diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do udziału , której ks. Biskup Ordynariusz wszystkich diecezjan zachęca. (komunikat na stronie parafialnej)
  7. Msze św. w tygodniu we wtorek w Rudkach o godz. 17.00, w czwartek (Wniebowzięcie NMP) msze jak w każdą niedzielę; i w piątek w Karsiborze o godz. 17.00 i sobotę w Laskach Wałeckich  o 17.00  (msza niedzielna)
  8. Dziękuję za posprzątanie świątyń. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.