1. Dzisiejszą niedzielą pragniemy duchowo rozpocząć nowy rok szkolno-katechetyczny 2024/25. W sposób szczególny witam na dzisiejszych mszach najmłodszych uczniów z pierwszych klas. Wszystkim uczniom , nauczycielom, katechetom i pracownikom naszych szkół – życzę mocy Ducha Świętego, abyśmy w tej zmieniającej się rzeczywistości szkolnej nie zatracili tych najważniejszych wartości również tych religijnych.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych – w miesiącu wrześniu modlimy się : za dzieci i młodzież oraz wszystkich katechetów i nauczycieli, a także za rodziców.
  3. Dziś przypada 85. rocznica napaści nazistowskich Niemiec na nasz kraj i wybuchu II wojny światowej. II wojna światowa to największa tragedia w dziejach naszego kraju, z której Niemcy nigdy nie rozliczyły się z Polską. Pamiętamy dziś o tych wszystkich, którzy walcząc o wolność naszej Ojczyzny oddali za nią swoje życie.
  4. W najbliższy czwartek w kościele w Karsiborze o godz. 17.00 msza św. w intencji powołań i po mszy Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Litania do Chrystusa Najwyższego kapłana. Po mszy spotkanie Parafialnej Caritas z racji organizacji „Parafiady – Ziemniak 2024”, która odbędzie się w Dębołęce 21 września.
  5. Karsibór: (08 września) w kalendarzu liturgicznym wspominamy Narodzenie NMP – w Karsiborze to dzień Odpustu. msza św. o godz. 10.00 –  zapraszam na tę msze nie tylko mieszkańców Karsiboru, ale wszystkich związanych z tą świątynią. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do MB Loretańskiej i procesja wokół kościoła. To dzień „Matki Bożej Siewnej” – po mszach pobłogosławienie  ziarna siewnego i innych nasion (we wszystkich świątyniach)
  6. W sobotę 9 września o godz. 10.00 odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną.
  7. Msze św. w tym tygodniu; w środę w Golcach o godz. 17.00  czwartek w Karsiborze o godz. 17.00 (msza powołaniowa);  w piątek w Karsiborze o 17.00;  w sobotę  Rudkach o godz. 9.00 i w Laskach Wałeckich o 17.00 (msza niedzielna)
  8. Jak co roku we wrześniu w naszym Diecezjalnym Sanktuarium w Skrzatuszu odbędzie się Czuwanie Młodych (14.09). Chętnych pragnących wziąć udział proszę o kontakt. Dzień później (15.09) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka. Również taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Skrzatusz.
  9. Za tydzień po mszy będzie można nabyć Diecezjalne Kalendarze na rok 2025 w cenie 15 zł.
  10. Zgodnie z wymaganiami zawartymi w tzw. Ustawie Kamilka, również w naszej Parafii zostały opracowane i są wdrażane standardy ochrony osób małoletnich. Można się z nimi zapoznać na stronie internetowej parafii i w kancelarii parafialnej, a z ich skrótem – w gablocie z ogłoszeniami. Jako tzw. osoba zaufana powołana została pani Anita Kuźmińska. Nieprzestrzeganie standardów ochrony małoletnich można jej zgłaszać pocztą elektroniczną na adres a.kuzminska@onet.pl lub poprzez tradycyjny list pozostawiony w skrzynce pocztowej obok wejścia do domu parafialnego.
  11. Bóg zapłać za posprzątanie naszych świątyń i przyozdobienie kwiatami. Proszę o przygotowanie świątyń na następny tydzień wyznaczonych parafianPo mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.