1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIV Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców
  2. W sobotę w kalendarzu liturgicznym przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża. Krzyż to znak i symbol naszej wiary, który stawiamy na grobach naszych bliskich, który stanowi nieodłączny element miejskiej i wiejskiej rzeczywistości. Krzyż wyróżnia się na wieży naszych świątyń, wisi w naszych domach, w Sejmie, szkołach czy niektórych urzędach i miejscach pracy, świadczy, że wciąż ten znak, który nosimy na naszych sercach  jest nam bliski. Miłośników Krzyża Pańskiego zapraszam na mszę św. do kościoła parafialnego do Rudek na godz. 16.00, po mszy będzie możliwość poświecenia krzyży  .
  3. W przyszłą niedzielę wspomnienie NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej, w naszym dekanacie to także dzień odpustu w Mielęcinie.
  4. Msze św. w tym tygodniu: wtorek – Rudki 17.00;  środa  nie ma mszy;  czwartek w Dębołęce godz. 17.00;  piątek w Karsiborze o godz. 17.00  ;  w sobotę w   Rudkach o godz. 16.00 i w Laskach Wałeckich o godz. 17.00 (msza  niedzielna).
  5. W przyszłą sobotę (14.09) w Skrzatuszu odbędzie się Czuwanie Młodzieży, a dzień później w niedzielę (15.09) odbędzie się DIECEZJALNA PIELGRZYMKA wszystkich wiernych z Diecezji w związku z powyższym we wszystkich kościołach czytany jest dziś list Biskupa Ordynariusza zapraszający wiernych do udziału w tych uroczystościach.
  6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i dar modlitwy. Dzisiejsza taca w całości przeznaczona jest na nasze Diecezjalne Sanktuarium w Skrzatuszu.
  7. Karsibór: dziś w kalendarzu liturgicznym wspominamy Narodzenie NMP – w Karsiborze to dzień Odpustu. Po mszach pobłogosławienie ziarna siewnego i innych nasion (we wszystkich świątyniach)
  8. Karsibór: zostały odrestaurowane drzwi wejściowe do świątyni. Serdecznie dziękuje panom, którzy w minioną środę, odpowiadając na prośbę p. Marii Baczyńskiej  pomogli w odnowieniu i konserwacji  tych drzwi.
  9. Po mszy w zakrystii do nabycia są Kalendarze Diecezjalne na rok 2024 (15 zł) oraz nowy numer nr Gościa Niedzielnego.
  10. Bóg zapłać za posprzątanie naszych świątyń.
  11. PARAFIADA ZIEMNIAK 2024 – ZAPRASZAMY DO DĘBOŁĘKI (boiska za remizą) na dzień 21 września godz. 15.00 Zapraszamy chętnych do zgłaszania swego udziału w „TALENT SCHOW” (zdolności artystyczne, recytatorskie, muzyczne, zwinnościowe etc)