1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. W miesiącu czerwcu modlimy się: „za zatwardziałych grzeszników , nieprzyjaciół Jezusa i Kościoła, aby Serce Jezusa skruszyło ich pychę i zatwardziałość”
  2. W czerwcu po mszach odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę przed mszą.
  3. W czwartek z racji I-go czwartku miesiąca tym razem w Karsiborze msza w intencji powołań – po mszy wystawienie Najświętszego Litania do Serca Pana Jezusa i do Chrystusa Najwyższego Kapłana. Zapraszam na modlitwę w sposób szczególny „grupę powołaniową” po Litanii na zakończenie Oktawy Bożego Ciała procesja wokół Kościoła. Zgodnie z tradycją po mszy zostaną pobłogosławione wianki.
  4. Liturgia w tym tygodniu: wtorek  – Dębołęka g. 12.00 (pogrzebowa) ;  w środę w Golcach  o 17.00  czwartek Karsibór: godz. 17.00 (po mszy Litania do NSPJ i do Jezusa Najwyższego Kapłana  z procesją wokół kościoła); w piątekKarsibór -o g. 17.00 (Uroczystość NSPJ) -po mszy Litania do NSPJ; w sobotę Karsibór -o godz. 12.00 (ślubna) i Rudki – o godz. 18.00 . W Laskach Wałeckich – msza w niedzielę o godz. 9.00. W przyszłą niedzielę 9 czerwca – msza w świetlicy w Golcach jest odwołana (wybory)
  5. W przyszły piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – zapraszam na godz. 17.00 do Karsiboru . Z powodu uroczystości wiernych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W miniony poniedziałek przeżyliśmy w naszej parafii uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości – młodzieży i uczestnikom liturgii za godną i duchową postawę w czasie mszy, rodzicom za dar ołtarza.
  7. Wielkie Bóg zapłać także wszystkim za zaangażowanie w uroczystość Bożego Ciała – sprzątanie , dekoracje w kościołach i naszych oknach podczas procesji , Bóg zapłać tym którzy budowali ołtarze,  słowa wdzięczności kieruję do policji  i strażaków z Dębołęki i Rudek. Dziękuję dzieciom,  sypiącym kwiaty przed Panem Jezusem oraz ministrantom.
  8. Rudki: w miniony czwartek (Boże Ciało) zablokował się definitywnie zamek w tabernakulum. Ponieważ zamknięcie funkcjonowało na zasadzie sejfu, byłem zmuszony wezwać „pogotowie zamkowe” z Piły. Za otwarcie tabernakulum z którego musiałem wyciągnąć zamkniętego Pana Jezusa wynajętej firmie zapłaciłem 700 zł. Niestety zamknięcia ani tabernakulum nie udało się otworzyć w sposób umożliwiający dalsze funkcjonowanie, (zamek nie nadaję się też do naprawy)– stad też stajemy przed kolejnym wyzwaniem finansowym – zakupem nowego tabernakulum.  Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich rodzin (także do tych, które już wpłaciły swoje pieniądze na nagłośnienie na ten rok) – może będą chciały wesprzeć ten zakup. Każde 100 lub więcej zł przybliży nas do szybszego zakupu wymiarowo podobnego tabernakulum (przybliżony koszt zakupu 9 – 10 tyś. zł) od dziś wszystkie ofiary ze świeczek , ze skarbonki z tyłu kościoła będą przeznaczone na ten cel.
  9. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym świątynie. U ministranta lub w zakrystii nowy numer Gościa Niedzielnego. Można pobrać także wzór pisma (protestu) do Ministerstwa Edukacji, w kwestii lekcji religii o którym informowałem tydzień temu.