1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziś także Dzień Matki – to święto obchodzimy jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. W naszych modlitwach polecamy Bożej Opatrzności nasze wszystkie żyjące i zmarłe  mamy.
  2. Jutro o godz. 17.00 w kościele filialnym w Karsiborze Biskup Edward Dajczak udzieli sakrament bierzmowania naszej młodzieży oraz  kilku osobom dorosłym jak również młodzieży z Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczego z Iłowca. Próba generalna dziś o godz.18.00 w Karsiborze.
  3. We wtorek dzieci pierwszokomunijne ze SP z Karsiboru wyjeżdżają na Pielgrzymkę do Skrzatusza msza o godz.9.00 . Chętni rodzice z dziećmi z Dębołęki mile widziani.
  4. W najbliższy zaś czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tego dnia jak co roku zamanifestujemy naszą wiarę w obecność Jezusa w Eucharystii. Procesja w Rudkach ruszy tradycyjnie z kościoła parafialnego do następujących ołtarzy:    1 Ołtarz – przy Figurce Matki Bożej (przy szkole) 2 Ołtarz – przy krzyżu obok dawnej gorzelni;  3 Ołtarz – przy straży-;  4 Ołtarz – przy krzyżu w kierunku na Jarogniewie . Nie zapomnijmy o dekoracji naszych okien zwłaszcza na trasie procesji, a także zadbania o czystość przy naszych posesjach i na drodze procesji)  Zapraszam do sypania kwiatków przed Najświętszym sakramentem wszystkie chętne dziewczynki w tym także komunijne i rocznicowe.  Porządek mszy  w Uroczystość Bożego Ciała:      Golce – 8. 30  (msza w świetlicy)      Karsibór – 10 .00   Dębołęka – 11.30    Rudki – 13.00 (procesja po miejscowości).
  5. Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński, chcąc podkreślić radość jaką niesie ze sobą świętowanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a także w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długiego weekendu”, kierując się dobrem duchowym wiernych, na mocy kan. 87 § 1 KPK, udziela w dniu 31 maja 2024 r. (piątek) wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.
  6. W tym tygodniu  kancelaria parafialna czynna będzie w środę od 18.00 – 19.00.
  7. Liturgia mszy św. w tym tygodniu :; w poniedziałek w Karsiborze o 17.00 (Bierzmowanie); środę w Golcach o godz. 17.00 i w czwartek (Bożę Ciało) : msze wg porządku niedzielnego W Laskach Wałeckich w sobotę o godz. 17.00 (msza niedzielna) .
  8. W sobotę 1 czerwca od godz. 10.00 odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną.
  9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc czerwiec: „za zatwardziałych grzeszników , nieprzyjaciół Jezusa i Kościoła, aby Serce Jezusa skruszyło ich pychę i zatwardziałość”. W tym miejscu pragnę też zaapelować do wszystkich , wierzących parafian – o uszanowanie Dnia Pańskiego o powstrzymanie się od prac niekoniecznych (koszenie trawy, remont domu itp.).
  10. Z powodu zaistniałych komplikacji wynikających z usług realizowanych przez nazwa.pl na której była umieszczona domena  adresu parafii informuję, iż podjąłem decyzję o rezygnacji z usług dotychczas świadczonych . W związku z powyższym nastąpiła zmiana adresu www strony internetowej Parafii św. Wawrzyńca w Rudkach –                                                                                               NOWY ADRES:  www. parafiawrudkach.pl