- Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. To jedna z wielkich prawd i zarazem tajemnic naszej chrześcijańskiej wiary.
- Dniem dzisiejszym kończymy nabożeństwa majowe, w kościołach w miesiącu czerwcu modlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa.
- Najważniejszym przeżyciem obecnego tygodnia będzie – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to jedno z tzw. świąt „nakazanych”, w których wierzący mają obowiązek uczestnictwa we Mszy św. W naszej parafii zachowujemy niedzielny porządek odprawiania Mszy Świętej. Uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem –odbędzie się w Rudkach po Mszy św. ok godz. 13:30.. Procesja ruszy podobnie jak w ubiegłym roku z kościoła parafialnego do następujących ołtarzy: za sklepem skręcimy na plac i dojdziemy do ulicy przy plebanii do pierwszego ołtarza: 1 Ołtarz – przy Figurce Matki Bożej (przy szkole) 2 Ołtarz – przy domu państwa Piechowicz; 3 Ołtarz – przy straży-; 4 Ołtarz – przy krzyżu w kierunku na Jarogniewie . Nie zapomnijmy o dekoracji naszych okien zwłaszcza na trasie procesji, a także zadbania o czystość przy naszych posesjach i na drodze procesji) Jak zawszę liczę na pomoc strażaków i pań oraz mężczyzn niosących chorogwie. Serdecznie zapraszam do sypania kwiatków przed Najświętszym sakramentem wszystkie chętne dziewczynki w tym także komunijne i rocznicowe.
Porządek mszy świętych w Uroczystość Bożego Ciała: Golce – 9.00 Karsibór – 10 .00 ; Dębołęka – 11.30 ; Rudki – 13.00 (z procesją po miejscowości)
- Biskup Krzysztof Zadarko, chcąc podkreślić radość jaką niesie ze sobą świętowanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a także w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długiego weekendu”, kierując się dobrem duchowym wiernych, udziela na dzień 5 czerwca 2026 r. (piątek) wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.
- W tym tygodniu z racji Bożego Ciała kancelaria parafialna czynna będzie wyjątkowo w piątek od 18.00 – 19.00.
- Liturgia mszy św. w tym tygodniu: wtorek w Rudkach o godz. 17.00 środa – w Dębołece o godz. 17.00. (zakończenie gregorianki) w czwartek (Boże Ciało): msze według porządku wyżej wymienionego.; w piątek w Karsiborze o godz. 17.00. sobota: wyjątkowo w Dębołęce o godz. 9.00; w Laskach Wałeckich w sobotę o godz. 17.00 (msza niedzielna)
- Z racji I -go czwartku miesiąca msza grupy powołaniowej zostanie odprawiona w Golcach.
- W sobotę od godz. 10.00 odwiedziny chorych i starszych z comiesięczną posługą sakramentalną.
- W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca – intencja na miesiąc czerwiec : „o uzdrawiającą łaskę wiary, nadziei i miłości dla wszystkich chorych, cierpiących, samotnych i uzależnionych”
- Dziękuję za posprzątanie świątyń – po mszy nowy nr Gościa Niedzielnego.