1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zarazem kończymy w liturgii Kościoła okres wielkanocny. Jutra w kalendarzu liturgicznym – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła (msza o 17.00 w Karsiborze) – w kościele rozpoczyna się okres zwykły. Po ostatniej mszy z prezbiterium zabieramy figurę Zmartwychwstałego oraz czerwoną stułę , a Paschał umieszczamy w zakrystii lub przy chrzcielnicy.
  2. Wczoraj w Karsiborze 22 osobowa grupa dzieci po raz pierwszy przyjęła do swego serca Pana Jezusa. W tym miejscu jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego, duchowego przeżycia tej uroczystości. Dziękuje rodzicom za dar ołtarza. Biały Tydzień rozpoczynamy od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00. W czwartek po mszy poświęcenie obrazków komunijnych i pamiątek, które dzieci otrzymały z racji I komunii świętej.
  3. Karsibór: Dziś przeżywamy uroczystość Rocznicy I Komunii.
  4. Liturgia mszy św. w tym tygodniu: poniedziałek , wtorek, środa czwartek – Karsibór 17.00 (msze Białego Tygodnia- bez nabożeństwa majowego); Piątek – Karsibór:  godz. 17.00 (msza parafialna) – po mszy nabożeństwa majowe; Sobota : Karsibór:  godz. 12.00 ( 2 chrzty) oraz Laski Wałeckie  – godz. 17.00 (msza w niedzielna) .
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej jedną z prawd i tajemnic naszej wiary.
  6. W przyszłą niedzielę 30 maja w katedrze w Koszalinie, podczas Mszy św. o godz. 11:00, dk. Filip Gonciarek przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk biskupa Krzysztofa Zadarki. Obecnie diakon trwa na tygodniowych rekolekcjach przed święceniami. Naszą wspólnotę powołaniową jak również wszystkich pozostałych zachęcam do modlitwy za wspomnianego diakona oraz także nowo wyświęconego w dniu wczorajszym diakona Pawła Lech.
  7. Dziękuję rodzinom, którzy sprzątali nasze świątynie. Po mszy do nabycia nowy nr Gościa Niedzielnego.